Bir belirsizlik hikayesi: Microsoft Lumia 640 ve Lumia 640 XL

28 Nis

Geçtiğimiz aylarda Microsoft kendi adıyla çıkardığı ikinci telefon olan Lumia 640 ve Lumia 640 XL modelini tanıttı. Cihazlara genel olarak bakarsak 1 gb ram ve 8 gb dahili hafızaya sahipler, Snapdragon 400 işlemciye sahip olan cihazlar Windows Phone 8.1 Lumia Denim yüklü olarak satışa pek çok ülkede satışa çıktılar.

Pek çok ülkede satışa çıktılar diyorum çünkü resmi olarak fiyatları açıklanmış olsa da ülkemizde halen satışa çıkmış değil. Üstelik de ne zaman satışa çıkacağını da kimse bilmiyor ve bilgilendirme yapan yok. Kendi markası ile yeni cihazlar çıkarmaya başlayan büyük bir teknoloji firması için hiç yakışmayan bir durum. Orta segment için oldukça rekabetçi özelliklere ve fiyatlara sahip bu cihazları satın almak isteyip de soruları yanıtsız kalan çok sayıda kişi var. Umarım en kısa zamanda aydınlatıcı bir cevap veren bulunur. Unutmadan, Lumia 640 LTE 699TL’ye, Lumia 640 XL ise (LTE olanı mı değil mi belli değil) 899TL’ye satışa çıkacak. Lumia 640 LTE için niyetliyim ama bu belirsizlik devam ederse en yakın rakibini gidip alabilirim. Benim gibi düşünen çok sayıda kişi olduğunu da düşünürsek bir açıklama yapan bulunur, herhalde…

2 thoughts on “Bir belirsizlik hikayesi: Microsoft Lumia 640 ve Lumia 640 XL

  1. Lumia bu kararsızla kuantum kuyusuna düşmüş durumda. Microsoft mobil dünyada tutunmaya çalışırken kendi bünyesinde çıkardığı bu ikinci telefonu Türkiye gibi büyük bir pazarda bu kadar belirsiz kalması son derece vahim. Cihazın geliş takvimi ile ilgili microsoft dahil kime sorduysam bigi yok. Şimdi biz cihazı neye güvenip alalım? Nisan sonuna gelecek denilen cihaz mayıs oldu hala yok ve ne zaman gelecek meçhul. Tanıtıldığı günden beri gelmesini beklediğim cihazı bu kararsızlıktan dolayı almaktan vazgeçtim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir