Gitti Nokia geldi Microsoft, İşte Lumia 535

12 Kas

Microsoft’un Nokia’yı satın alması sonrasında üretilen cihazlara ne zaman Microsoft adı gelecek diye pek çok merak eden Nokia antifanı vardı. Merakları çok da uzun sürdü sayılmaz, Microsoft adını üstüne yazdığı bir Lumia serisi cihaz çıkartarak kendi adına giriş yaptı. Giriş yaptı diyorum, çünkü 11 Kasımda tanıtılan cihaz giriş seviyesinde. Bu seviye sizi yanıltmasın, cihazın özellikleri gayet yeterli ve işletim sisteminin bu seviyede bile gayet başarılı olduğu aşikar.

Microsoft Lumia 535 adında olan güzide cihazda ilk dikkat çeken özellik 5MP ön kameraya sahip olması. Sahi Lumia 520, 525 ve 530 alanlar ne yaptınız? Bir ön kameranız bile yoktu. Tamam ucuza aldık ama niye o da olmasın diyordunuz, işte oldu. Cihazın arkasında ise 5MP kamera bulunmakta ve sonunda flaş konulması da unutulmamış. Gece kuşuyum, en çok gece fotoğraf çekimi yaparım diyen giriş seviyesi cihaz kullanıcıları bayram havası yaşayabilirler. Numarası 535 olan cihaza bu kadar 5 yetmemeli diyerek 5 inç qHD 960×540 piksel ekrana yer verilmiş. Çözünürlük biraz düşük gelebilir, aldırmayın, çözünürlükle fiyat da orantılı olarak yükseliyor! 1.2 GHz hızda Snapdragon 200 çipseti yer alan cihazın ram miktarı ise 1gb. Lumia 530 daki gibi ram indiriminden vazgeçmiş gözüken Microsoft’un bu hamlesi hoş olmuş. Dahili hafızası 8 GB olan ve 15 GB OneDrive hafızasına da sahip Lumia 535’e dahili sd kart yuvası ile 128 GB’a kadar sd kart iliştirmek mümkün.

Ağırlığı 146 gr ve boyutları 140.2 x 72.4 x 8.8mm olan cihazı 1905 mAh kapasiteli batarya ile tamamlamışlar. Bu fiziki özelliklerin yanında Windows Phone Lumia Denim işletim sistemine sahip cihazda alışkanlık yapan Nokia ve Microsoft servisleri hala var ve hala pek çoğu ücretsiz! Hayatınıza renk katacak bu özellikleri ile yetinmeyip kapaklarını camgöbeği, parlak yeşil, parlak turuncu, beyaz, koyu gri ve siyah renklerde ve değiştirilebilir olarak yapmışlar.

Giriş seviyesi için yeterli özelliklere sahip bu cihazla ilgili daha detaylı bilgiyi Microsoft Lumia 535 adresinden almanız mümkün.

http://youtu.be/05TGNfXkjUI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir