Sony Xperia M4 Aqua: Orta seviyenin su götürmez cihazı

28 May

Bu yılki Mobil Dünya Kongresinde tanıtılan Sony Xperia M4 Aqua sonunda ülkemiz piyasasına geliyor. 1-9 Haziran tarihleri arasında Sony Center mağazalarında ön satışta olan cihaz, 10 Haziran tarihiyle satışa sunulmuş olacak. Kesin fiyat bilgisi henüz paylaşılmadığı için bekleyenleri yanıltmamak adına bir şey dememiz mümkün değil.

Gelelim beklenen cihazın özelliklerine. 5inç HD çözünürlükte kendine has güçlendirilmiş bir IPS ekrana, Led flaşlı Sony EXmor RS sensörlü 13 mp arka kameraya ve 5 mp ön kameraya sahip.  64-bit sekiz çekirdekli Snapdragon 615 işlemci ve 2 gb ram ile buna eşlik eden 8 gb dahili hafızası bulunmakta. Böyle bir işlemci ve ram için o hafıza yetersiz olmuş, 16 ya da 32 gb dahili hafıza bulunma maliyet çok değişmezdi ama Sony cimrilik etmiş. 2400 mAh dahili ve değiştirilemez batarya Sony Stamina modu ile başarılı bir iş çıkartacaktır.

Bunların yanında en önemli ve su götürmez özelliği ise suya ve toza dayanıklı olması. Cihaz IP65/IP68 sertifikaları sahibi ve 1,5 metre derinlikte 30 dakikaya kadar tatlı suya dayanıklı. Suya dayanıklı diye cepte unutup denize girmeyin sakın! Ayrıca su götürmez cihazımız ilk kez micro usb girişi açıkta bulunan suya dayanıklı Xperia cihazı. Yakışıklı cihazımız Android Lolipop yüklü olarak satışta olacak.

Bu kadar bilgi sizi kesmediyse daha detaylı bilgi ve dökümanlar resmi Sony Mobile sitesinde bulunabilir. Uygun fiyatla çıkmasını temenni eder, satın olmak isteyenlere de öneririm.

Güncelleme:

Cihazımız 10 Haziran itibariyle 1099 liraya satışa sunulmuştur. Seviyesine göre uygun fiyata geldiğini düşünmekteyim. Bazı yerlerde yer alan hafıza sorununa da çok bakmayın. İlk açılışta size 2.95 GB boş alan sunmakta ve hafıza kartı desteği olduğu da unutulmamalı. Detaylı inceleme pek yakında Organik Eğitim sitesinde yer alacaktır, mutlaka okuyun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir