O şarj benim!

3 Kas

Akıllı telefon sahibi olmak insan hayatını kolaylaştırıyor. Bu cihazlar sayesinde dünya ile her an iletişim halinde oluyoruz, aradığımız bilgiye anında erişiyoruz, sokaklarda yolumuzu kaybetmiyoruz. Daha neler neler… Tüm bunları yaparken de telefonumuz en çok enerjiye ihtiyaç duyuyor. Pek çoğumuzun cebinde 2000mAh ve üzerinde kapasitesi bulunan cihazlar mevcut. Bu değer bile bir gün içindeki ihtiyacımıza yetmiyor! Peki o zaman ne yapmalı? Sizin için düşünüp sizlere kolay bir liste hazırladım. Listedeki bir madde mutlaka işinizi görecektir.

Üçlü Priz:

Ev ya da ofiste sabit bir masa ya da alanda çalışıyorsanız üçlü priz mutlaka ihtiyacınızın tam çaresi olacaktır. Kısacık kablo ile verilmiş şarj aletinizi kolaylıkla prize takarak hem telefonunuzu yanınızdan ayırmazsınız hem de mekan çıkışında bataryanız da size kalacaktır.

Laptoptan şarj:

Akıllı telefon sahibi olup da laptop – notebook sahibi olmayanımız istisnadır. İstisnaların kaideyi bozmayacağı bu durumda taşınabilir bilgisayarınızı  uyku moduna alarak çantanızda taşırken bile usb üzerinden telefonunuzu şarj etmeniz mümkün! Tabi bunun için uyku modunda usb girişlere güç sağlayan bilgisayarlar (örn. Toshiba) tercih edilmeli yoksa bu maddenin bir hükmü yok 🙁

Priz başı mekanlar:

Eskiden ocakbaşı mekanlar modaydı. O devir geçti artık. Önemli olan gittiğiniz yerde masa yakınında telefonunuzu şarj etmeye uygun priz bulunması. Priz olmayan yeme içme yeri mi olur? Olmaz! Sokakta çıplak gezer gibi bataryası boş gezmek istemiyorsanız gidin kendinize masasında priz olan bir mekanda çay,kahve,tavuk döner,suşi vs. ısmarlayın. Yok ben tokum diyorsanız artık bazı tekstil mağazalarında da şarj alanları mevcut, onları da tercih edebilirsiniz.

Metrobüs, İett Otobüsleri, Şehirler arası bazı otobüsler:

İstanbulda yaşıyorsanız artık pek çok metrobüs aracında usb girişleri var telefon hatta tablet şarj etmek bile mümkün. Bu imkan bazı İett araçlarında da mevcut. Bulduğunuz usb prizi kaçırmayın derim. İstanbulda yaşayıp da hala metrobüs ve iett keyfinizi tatmadıysanız kendinizi sorgulamanızı tavsiye ederim.

Günümüz şehirler arası otobüslerin çoğunda da usb girişli tvler mevcut, bilet alırken araç tercihi yapıp bu tarz araçları seçmenizi tavsiye ederim. Hatta bazı otobüslerde priz bile mevcut, onu da sorgulayın bilet almadan.

Taşınabilir şarj aleti:

Artık pek çok teknoloji marketinde çeşitli kapasitelerde bu makinelerden satılmakta, bütçenize uygun dilediğiniz modeli alıp kullanmanız mümkün. Hatta yurt dışından uygun fiyatla sipariş vermeniz bile mümkün. Tavsiyem 5000mAh ve üzerinde olan bir makine almanız. Bu sayede telefonunuzu birden fazla şarj etmeniz de mümkün olur. Not: Çin menşeili internet sitelerinde 30-60tl arasında bir fiyatla 5200-10400mAh arası kapasitelerde şarj aletleri mevcut. Bunu bir not edin, öyle piyasa araştırması yapın!

Her derdin bir dermanı bulunuyor. Çözümsüz derdiniz olmadığı müddetçe çareler tükenmez. Bu konudaki çarelere de erişmek için yanınızda telefonunuzun usb bağlantı kablosunun ya da şarj aletinin olması gerektiğini de eklemem gereği yoktur herhalde. Enerjinizin bol olduğu güzel haberler aldığınız günler dilerim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir