Dikkat, Bugünün tekrarı 4 yıl sonra!

29 Şub

Uzun süredir çeşitli nedenlerden ötürü yazı yazmaya ara vermek zorunda kalmıştım. Ve evet sonunda internet bağlatarak geri döndüm. Şaka yapmıyorum, gerçekten yeni taşındığım eve interneti ancak bağlatabildim! Fırsat bu fırsat diyerek bu artık yıl gününde de tekrar bir merhaba diyerek kendimi hatırlatmak istedim. Ben yokken neler oldu internetlerde neler! Yakında 4G geliyor, Türk Telekom birleşti (mi acaba), mobil dünya kongresinden 5G konuşuldu ve biz 4.5 atıyoruz ve de daha neler neler… Ha bir de tazedirekt.com kapandı da onun hakkında yazmayan bir kaç kişi kaldık herhalde! Yakında pek çok konuya değineceğim. Şimdilik özet geçeyim!

26 Ocakta Türk Telekom sürpriz(!) bir şekilde kendine ait markaları tek çatı altında birleştirdiğini açıkladı. Dediler ki artık Avea ve TTNET yok, biz varız. Böyle Hadiseli de bir reklam yaptılar televizyonlarda uzun uzun. Hatta reklam filminde galiba ülkenin yarısı oynadı, film nerdeyse uzun metraja doğru gidiyordu ki araya dizi ve izdivaç programları gireceği için biraz kısa tuttular gibime geliyor. Reklamda fiber miber bir şeyliyoruz demişler ama görünen o ki millet Rıdvan Dilmen ve Hadise ile ilgilenmekten fiberlemekle pek de alakalı olmamış. Zaten Reklam Özdenetim Kurulu da benzer görüşe varıp, reklam yanıltıcı diyerek ceza vermiş.

Bu birleşmenin yıllardır olacağını tahmin eden biri olarak, birleşmenin şu an için çok da doğru ve başarılı olduğunu söylemem mümkün değil. Öncelikle markaları birleşmesi pek çok kişide kafa karışıklığı yarattı ve çoğu abone bunu beğenmedi. Hatta bazı Avea kullanıcıları “Ne yani şimdi ev telefonu da mı çekmeyecek?” tepkileri bile verdi. Dahası işin uzmanı görülen pek çok kişi bile bu birleşmenin şirketlerin tüzel kişiliklerini etkilemediğini fark etmedi! Neyse bunların detaylarını başka bir yazıda anlatacağım.

Mobil Dünya Kongresinde Sony mevcutta olan Z serisi Xperia cihazlarını emekliye ayarmış oldu. Artık Samsung S serisinde 3 basamaklı rakamlara ulaştığında Sony Xperia alfabede kullanabilecek harf bulabilir mi bilmiyorum.

1 Nisanda 4G geçişi için tüm operatörlerimiz biz hazırız diyorlar da şu mobil kotalar konusunda hazır olduklarına dair bir cümle dahi duyamadık, o konuya ne zaman gelecekler merak ediyoruz!

Son olarak Kpss de 2016 yılında girilecek A grubu sınavının geçerliliği bu yıla özel olarak 1 yıl olacak şekilde değiştirildi. A grubu için sınava hazırlanan arkadaşların 2017 için de hazır olmasını tavsiye ederim! Ayrıca artık Kpss’de alınan her puan, bir sonraki sınav açıklanana kadar geçerli hale getirildi.

Karma karışık gündemle 4 ylıda bir görülen bugünü değerlendirmiş bulunmaktayız. Daha sık karşılaşılan günlerde detaylara gireceğimi bildirir, 4 yıl sonra bugün de okunmayı rica ederim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir