Nisanda kar da yağar…

10 Nis

Bugün 10 Nisan ve yurdumuzda normal şartlarda ilkbahar mevsim koşullarını yaşamamız gereken bir dönemdeyiz. Bu normal koşul yerine bugün adeta kış yeniden geri döndü, sanki bir deja vu yaşattı. Ocak ya da Şubat ayından kalma bir gün yaşadık! Ankara da dahil olmak üzere yurdun pek çok yerinde kar yağdı, yağmakla kalmadı her yeri beyaza boyadı. Yaşlılarımızın “Biz Nisanda kar yağdığını biliriz” sözlerini artık biz yeni nesil de söyleyebiliriz. Bu konuda aslında hata bizde. Zamanında Serdar Ortaç “Buralara yaz günü kar yağıyor, ölene kadar seni bekleyemem…” dediğinde onu anlamadık. Şimdi onun ileri görüşlülüğünü çok daha iyi anlıyoruz.

Bu günü aslında bu kadar sıra dışı yaşamamızın sebebi belki de ben olabilirim. Şöyle de açıklayayım; yıllardır ihmal ettiğim dişlerim için bir fırsat bulup tedaviye başladım. İlk aldığım randevuda doktoruma sürpriz seminer çıktı ve randevumu 1 hafta erteledik. Ertelenen randevuma gideceğim gün (31 Mart) tüm yurtta elektrik kesintisi oldu. Dolayısıyla hastanenin yeterli enerjisi olmadığı için o gün tedavimin el yordamı ile ilkel tarzda yapılabilir olan kısmını yaparak ileriki haftaya bir randevu daha aldım. O randevuma gittiğim gün Ankara’da deli gibi yağmur yağdı. Sonrasında tedavinin başka aşamasında başka bir diş hekimine geçtim. O tedavi için gittiğim bugün (10 Nisan) ise kıştan kalma bir soğuk hava ve kar yağışı altında randevuma gittim. Bugünkü tedavimi de tamamladık. Anlayacağınız benim yıllar sonra fırsat bulduğum diş tedavimin her aşamasında bir ekstrem durum yaşandı!

Durun bitmedi! Daha en az 2 seanslık işim var ve henüz yeni randevu alamadım ama yakında randevumu da alacağım. Peki siz buna hazır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir