Telefon kulubesinde halay çekenler!

29 Tem

Yazının başlığı pek çok kişi için yabancı gelebilir ancak bu yıl KPSS’ye giren pek çok kişi bu başlıkta bahsedilen konuyu eminim görmüştür. Sınavda şairleri telefon kulubesinden halay çeken insanlara benzeten bir soru bulunmaktaydı. Ancak benim bu başlığı atmaktaki amacım günümüzde şairler gibi olmak zorunda kalan blog yazarları. Bu blog öncesinde çok sayıda deneme amaçlı oluşturduğum blog oldu. Bu sayede günümüz blog yazarlarının pek çok derdini bizzat biliyorum. Bu dertlerden en büyüğü de şairlerinkine benzer bir durum olan yayında bulunan metninizin kısa ve öz olmak zorunda olmasıdır.

Günümüz insanının vakti dar geldiğinden midir yoksa sabrı dar geldiğinden midir bilmem okuma oranı ve metne tahammül oranı oldukça düştü. Bu düşüş sebebiyle pek çok şey hakkında blog yazan insanların da önünde büyük bir sorun var. Acaba bu yazımı herkes sonuna kadar okur mu? Eminim pek çoğumuzda bu kaygı var. Çünkü her yazının oluşturulması ayrı bir emek istiyor ve bu emeğin karşılığını da almak herkesin hakkı. Yazının sadece başını okuyup da sıkılan ve daha sonra da bloga olan ziyaretini azaltan çok sayıda insan var. Blog yazarları ise kelimeleri tek tek özenle seçiyor.  Yeri geliyor bir yazı üzerinde sayısız kere düzenleme yapıyor ve ciddi bir uğraş ile karşınıza sizlere kendi bilgi ve fikirlerini sunuyorlar. Lütfen onlara saygı duyalım ve mutlaka emeklerine saygı gösterip her yazıyı okuyalım!

Bu yazıyı yazarken binbir uğraş verdiğini bildiğim Organik Eğitim ve bu yıl 9. yılını kutlayan ustadımız teakolik.com u  tebrik eder, yollarının hep açık olmasını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir